Já, kocour

29. září 2016 v 21:50 | Pearl D. |  Filmové recenze

Já, kocour

Výsledek obrázku pro já kocour

Tom Brand (Kevin Spacey-Americká krása, Svět podle Prota) je závratně úspěšný, neuvěřitelně bohatý, ale blbec. Snaze postavit nejvyšší mrakodrap na severní polokouli, je sebestředný miliardář připraven obětovat cokoliv. I lásku své rodiny. Chystaná stavba je skoro stejně monumentální jako jeho ego. (Bioscop)

Originální název: Nine Lives
Žánr: komedie, rodinný
Stopáž: 87 minut
Režie: Barry Sonnenfeld
Scénář: Matt Allen, Dan Antoniazzi, Gwyn Lurie, Ben Shffrin, Caleb Wilson
Kamera: Karl Walter Lindenlaub
Střih: David Zimmerman, Don Zimmerman
Hudba: Evgueni Galperine, Sacha Galperine
Hrají: Kevin Spacey, Jenifer Garner, Christopher Walken, Robbie Amell a další


Výsledek obrázku pro já kocour

Život Toma Branda se může jevit jako pohádkový a bezstarostný. V jeho světě mu nic neschází. Vlastní miliardovou korporaci a doma na něj čeká krásná, starostlivá žena s půvabnou, oduševnělou dcerkou. Až jednoho dne zjistí, že může ztratit nejen sám sebe, ale všechno, co léta pracně budoval.

Mohlo by se zdát, že se jeho nabubřelé ego probudí. Bohužel se tak nestane a dává přednost práci před rodinou i povinnostem, které s tím souvisejí. Například narozeniny své dcery zanedbává natolik, že nevnímá jejich příchod. Mnohdy se nám velké změny nezamlouvají, ale přicházejí právě včas, aby nás vykopli z nevědomé iluze. Dceřina touha po malém, roztomilém kočičím kamarádovi se stane tak silnou, že se samotný Tom Brand ocitne ve zvířecí kůži, a to doslova. Ve vyhrocených situacích často zapomínáme na naše zdraví a v jeho případě málem přišel o život. Štěstěna tomu však chtěla jinak a skončil v kómatu. Zde se nabízí otázka, kam se poděly roky těžké dřiny? Když Toma potká osud domácího zvířátka, nikdo netuší, kde se velký, nevrlý kocour vzal. Narozeninové dárky nedopadnou vždy podle našich představ, ale v tomto případě se Tomovo nové já může poučit ze svých chyb a vědomě se snažit skutečně poznat své nejbližší a zachránit nejistou funkci v obří firmě.

Kevin Spacey patří mezi skvělé a uznávané herce. Nezalekne se žádných rolí, přestože se opravdového úspěchu dočkal spíše v pokročilém věku. Postava zarostlého kocoura pro něj byla ušitá na míru. I když převážně hraje ve strmějších polohách dramatických žánrů, disponuje komediálním talentem. V okamžiku, kdy vstoupí do podivného zverimexu s ještě podivnějším majitelem krámku v podání brilantního Christhophera Walkena (Ospalá díra, Zlatíčka pro každéh), začnete věřit na karmu a její dopad na lidské osudy nebo vám to velmi rád připomene zaříkávač koček.

Výsledek obrázku pro já kocourFilmový trailer

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama