Valerian a město tisíce planet

26. července 2017 v 16:10 | Pearl D. |  Filmové recenze
Valerian a Laureline jsou zvláštní vládní agenti, kteří mají na starost udržovat pořádek v lidských vesmírných teritoriích. Ve své práci patří k absolutní špičce.

Na rozkaz velitele se oba vydávají na misi do intergalaktické stanice Alfa. Úchvatné místo, přezdívané Město tisíce planet, je rostoucí metropole, kde mezi sebou všechny vesmírné druhy sdílejí znalosti, objevy, technologie a kulturu.

Po staletích míru a prosperity chce neznámá síla zničit vše, co bylo stvořeno. Valerian a Laureline se musí pokusit ochránit budoucnost...bioskopLuc Besson ( Pátý element, Leon, Brutální Nikita) patří mezi velmi produktivní režiséry, kteří se pokouší o to, aby jejich příběh nepostrádal pevný základ. Očekávaný fantasy film z komiksové adaptace vytvářel několik let. Nevynechal tak jediný detail k realizaci svých představ.

Člověk svými činy zasahuje téměř všude i v místech, kde by zasahovat neměl. Přestože se to zdá být utopií, podařilo se lidské rase v rámci vesmírného řádu spojit síly s dalšími bytostmi ze vzdálených planet. Touha po udržení míru a vzájemné prosperitě je silnější než zbraně. Jednoho dne přijde okamžik, kdy se všechno změní. Lidé se ve své přirozenosti neuvědoměle snaží sytit skryté touhy po moci a chaosu. V opačném případě se vyjímečně zrodí opravdoví ochránci nebo dobrodružní jedinci. A nebyl by to dobrý příběh, kdyby v něm nefiguroval nějaký ten charismatický hrdina i nezkrotná hrdinka. Valerian a Laureline se nezastaví před ničím. Nemožná mise takřka pro ně neexistuje.


Na první pohled hubená blond barbína Laureline s drsnou řečí odolává vábení kolegy a na druhé straně rozverný Valerian, který se netají tím, že by si přál dostat Laureline do postele nejlépe s výhledem na sluncem zalité pláże. Nenechte se ovšem zmýlit vtipnou hrou na kočku a myš. Ti dva mají k sobě velmi blízko. Horší to bude s jejich egem, které odráží vzájemné soupeření. Když se někdo pokusí zničit neznámý, mírumilovný druh. Zůstane vám rozum stát. Usilovná práce zjistit pravdu mladé agenty málem sežehne. Možná bude nutné zasáhnout u nejvyšších vládních kruhů. Planet, odkud se rodí zářivé perly obsahující léčivé účinky mnoho není. A právě proto je zapotřebí zapojit Valerianovy smysly k odhalení důkazů o vyspělé rase duchovních bytostí, jenž se musí skrývat před další hrozbou.

Výběr herců není rozhodně špatný. Clive Owen ( Krupiér, Král Artuš) jako nabubřelý generál obstál. Mladý Dane Dehaan (Kronika) překonal sám sebe v roli roztomilého a odvážného svůdníka. Pokud jste z novinových plátků nepoznali rebelku Caru Delevingne, (Papírové města) nevadí. Měla by zůstat herečkou a módní mola vyměnit za nové příležitosti před kamerou. Všichni si tradičně nahrávali díky jasné vizi samotnèho režiséra.

Kamera a vizuální triky splnily svůj účel.

Hudba mohutně podtrhává rychlý děj plný akce.

Tradovalo se, že Valerian připomíná po vizuální stránce Star Wars. Žádné lejzrové meče ani Obi Wany v kutně neuvidíte.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama