Pečení je radost

Voňavý chléb

24. července 2016 v 15:34 | Pearl D.
Křupavý a lahodný chleba

Nejlepší chleba je po domácku upečený. Kdo pochybuje, neví o co přichází. Přináším Vám odkaz na vítečný recept, který není složitý na přípravu. Přesto si dejte pozor na výběr mouky. Nelze podceňovat! Pokud si zvolíte kvalitu, výsledek bude bravurní. Dávka trpělivosti během přípravy těsta je nezbytná. Já zvolila větší formu a těsto se krásně zvedlo. Chleba se pekl hodinu. Také jsem zvolila (ne příliš dlouhé!) hnětení, neboť se mouka lépe zpracuje současně z přidanými ingrediencemi. Buďte opatrní s překynutím, díky kterému chleba na povrchu spadne a uvnitř se nedopeče.
Správnou konzistenci těsta poznáme podle nenápadných bublinek. Můžete také vyzkoušet smíchat celozrnnou špaldovou mouku s pšeničnou hladkou. Zbytek vám ukáže tento odkaz. Dobrou chuť.(foto: George Kotiasek)


Můžete použít kulatou dortovou formu

Nekynuté tvarohové koláčky

17. prosince 2015 v 16:39 | Munieca
Každé pečení přidává na objemu zejména v pase. Pokud se příliš zkoumáte a řešíte svou nakynulou postavu, raději si příště nic nedávejte nebo si prostě jděte zacvičit. Vánoční čas je od toho, aby jste se hýčkali a projednou někdo obdaroval i vás samotné lahodným domácím likérem nebo koláčky, které se rozsýpají na jazyku. Zde přidávám lahodný odkaz: www.receptyonline.cz/recept--kolacky-kynute-nekynute--16779.html

Domácí medovník

8. prosince 2015 v 11:26 | Munieca
Ráda přidám odkaz, od kterého jsem se nechala inspirovat a na základě kladných ohlasů jsem se odhodlala upéct lahodný domácí medovník, který pohladí vaší předvánoční náladu naplněnou stresujícím nakupováním a neutuchajícím chozením do práce. Pečení, především kreativní tvorba, kreativní přístup očišťuje mysl a následně také střevní virózy. Pravé pečení se neobejde bez kvalitních surovin, proto doporučuji trpělivost a pečlivé vybíraní jednotlivých ingrediencí. Co se týče alkoholu pro zvýraznění chutí, vyhněte se projednou rumu a zvolte si jemnější, aromatičtější likér. Například italské Amaretto s přísměsí rumové tresti. Dobrou chuť přeji.
http://ekucharka.net/recept-na-medovnik


Jablečný koláč

23. listopadu 2015 v 14:26 | Munieca
Naposledy jsem se zamyslela nad otázkou typu: Není lepší něco dělat? Zaměstnat těkající mysl není snadné a tak mne napadlo pečení. Prostě si něco upeč, jednou večer jsem do rukou dostala malý recept s názvem ,,Jablečný koláč" od svého přítele a bylo vidět, že by si ho s chutí někdy dal a tak jsem naposledy v mých rukou unětala pružné těsto, zpracovala šťavnaté jablka a nechala koláč upéct dozlatova. Výsledek se zadařil a přítel si velice pochutnal. :-) CO je k tomu potřeba? Radost z pečení a snahu zkoušet nové receptury, také osobní přídavek něčeho nečekaného. A samozřejmě, naučit se základní postup při každém pečení.

Recept: 250 g hladké mouky na křehké pečivo
125 g másla (nakrájeného na malé kousky)
1 vajíčko
1/2 prášku do pečiva
1/2 lžíce octa
6 lžic vody
cca 3 lžíce hladké mouky na posypání válu
cca 1 lžíce moučkového cukru (pokud budete chtít koláč pocukrovat)

Náplň:
500 g strouhaných jablek (Gold)
2 vanilkové pudingové prášky
1 vanilkový cukr
40-60 g třtinového cukru (doslaďte jablka dle potřeby)

Všechny suroviny důkladně propracujte v hladké těsto. Dortovou formu(průměr 24 cm) vyložte pečícím papírem.
Těsto si rozdělte na 2/3 a 1/3. Větší část těsta vyválejte na placku o velikosti formy a vložte na dno formy. Okraje těsta vytáhněte cca 1 cm do stran formy. Na těsto naneste jablečnou náplň a překryjte ji menším druhým dílem rozváleného těsta. Po obvodu dobře přimáčkněte. Koláč před pečením na několika místech propíchnete vidličkou a vložte do vyhřáté trouby. Pečte dozlatova cca 40 minut při teplotě 170 °C. Po vychladnutí můžete pocukrovat moučkovým cukrem. Já jsem dala přednost koláči bez pocukrování, náplň je dostatečně sladká a chutě se tak nesmíchají v jeden cumel.

 
 

Reklama